Jdi na obsah Jdi na menu
 


Otázky pro příznivce

7. 2. 2007
1.Proc Saibaba "materializuje" jen takove cetky? Proc treba nezmaterializuje treba chleba,kralika nebo pocitac?
2.Proc neni nikdy videt, jak mu ty veci rostou v prazdne dlani obracene směrem vzhůru?
3.Kdyz tedy tak ovlada svet iluze a je takovy, proc treba nelita atd?
4.Proč vypadá jako čert?:-))


http://home.hetnet.nl/~ex_baba/engels/articles/thetruthaboutsaibaba.html
But, my basic objection is this: if this man is a sort of God come down to earth to help us, credulous humans, then why doesn’t he use his powers for the public good? What’s the point of materialising a sandesh when you need to materialise mounds of rice for the poor? Why bother giving some crooked politician an Omega watch when you can stop the Tsunami? Why do these Godlike powers never extend to any more than mere conjuring tricks? Why do they never translate into anything that is substantial and truly helpful?

preklad:
Ale moje základní námitka zni- jestli clovek je Bůh, kteri prisel na pomoc nam duverivym lidem, pak proc neuzije jeho sily pro verejne dobro? Jaky je smysl materialozovat sandesh, kdyz potrebujete materializovat hromady ryze pro chude? Proc se trapit davat nepoctivym politikum hodinky znacky Omega, kdyz muzete zastavit Tsunami? Proc tyhle bozi sily se nikde neprojevi jinak nez jako pouhe kouzelnicke triky? Proc se nikdy nepremeni v neco, co je skutecne dulezite a napomocne?


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Proc jste vymazali predchozi prispevky pozitivni pro Sai Babu?!!!

(Marmaris, 15. 12. 2012 4:03)

Sai je jedinym svetlem mych dni a moudrym ucitelem mych noci. Kdysi mi daroval darsan a od te doby se muj zivot zmenil k nepoznani v pozitivnim smyslu. Diky Sai Babove duchovnimu pusobeni a energii se mi podarilo vystudovat dve vysoke skoly a vybudovat vlastni firmu. To vsechno i presto, ze jsem byl tyranym ditetem a byl jsem timto poznamenan na cely zivot. Jeho blahodarna energie me oprostila od patologickych vlivu prostredi a ucinila ze mne produktivniho cloveka. Za jeho nesmirne cenny dar mu dekuji a nikdy nezapomenu na uzasne jemnou a laskyplnou dusi tohoto vzacneho cloveka. I kdyz jsem nikdy nebyl v Puttaparti, skrze meditace jsem byl stale se Saiu Babou. Sai Baba je pro mne avatar, jaky se rodi jen jednou za dva tisice let. Vim, ze je to skutecnost, protoze mi ukazal i to, kam se ma muj duchovni zivot ubirat, az zde on nebude, protoze v poslednich letech mu velmi ubylo sil. Vzdy budu na Sai Babu vzpominat s vdecnosti a smutkem v srdci, jelikoz uz neni mezi nami a moc mi chybi. Kdyby jeho kritikove dosahli alespon duchovni urovne sahajici mu po kotniky, byli by na tom tak dobre, ze by mohli toto tema nechat byt, jak rika mahajana a venovat se prinosnejsi duchovni ceste, ktera jim bude ku prospechu, kdyz je Sai neoslovil. Kazdy ma svobodnou volbu sve zivotni cesty. Neni potreba ulpivat na osobe avatara, abychom jej mohli napadat a ocernovat. Staci zamerit svoji zivotni energii jiny smerem. Kdyby tak ucinil kazdy, nebudou valky a konflikty. Ale jestlize hlavnim smyslem zivota nekterych lidi je ulpivani na urcitych vecech, nezbyva, nez je politovat, jelikoz vubec nepochopili ani zrnko zakladu Saiho uceni. Snazil se o spojeni vsech nabozenstvi do jednoho celku, ktery by mohl smerovat k duchovnimu osvobozeni. Bohuzel sily hlouposti a nevedomosti mu ukratily jeho plodny zivot. Hluboce se sklanim pred jeho odkazem a vazim si jej jako dokonaleho gurua a avatara. Ostatne vira a meditace cele Indie hovori za vse. Om Sai namaha!

Re: Proc jste vymazali predchozi prispevky pozitivni pro Sai Babu?!!!

(Tom, 6. 12. 2014 16:25)

Tak to buď rád, žes ho osobně nepoznal. Možná by ti odháčkoval prdel...

Všem uvědomělým bytostem je jasné

(Vladan, 28. 3. 2013 14:22)

Všem uvědomělým bytostem je jasné, že všichni tzv. mistři co si nechávají říkat mistři - nejsou mistři, ale podvodníci. Že všichni co si nechávají líbat nohy a co si nechávají klanět jiné, jsou Podvodníci s velkým "P".

Opravdový Člověk s velkým "Č" ctí rovnost, která je pravým nosičem uvědomění a hlavně pravdy. Opravdoví lidé nosí rovnost v srdci a každé povyšování či ponižování odstraňují ze všech svých cest.

Má pravda, můj názor a můj osobní pohled je prostě takový.

Všichni co se baží tím, že chrání své tzv."guru", se snaží chránit svou bezmocnost - neboť svou svobodu vložili k nohám jiným. A většinou je to strach za zodpovednost svého konání. To dělá z člověka - otroka.

Karma: je v mnohém výmysl tzv."guruů" aby měly temné síly, kterým většinou většina slouží, ALIBY!!!

Všem doporučuji shlédnout přednášky Davida Ickeho. Není to guru, nechce být uctíván, nemá potřebu někoho využívat ani uctívat. Na nic si nehraje, bojuje za pravdu tím, že pravdu říká a ctí svobodu LIDSTVÍ a také se tak chová. Nebojuje za náboženství, nebojuje za guru, nebojuje za vládu!

O víře

(Tereza, 17. 6. 2010 15:41)

Je všeobecně známo, že Kristus řekl svému učedníku:"Budeš-li míti víru jako zrno hořčičné, díš hoře této, pohni se a ona se pohne". Chci tím jen říct, že vůbec nezáleží na tom, jak slabá je tělesná schránka toho či onoho člověka, ale nejdůležitější je výsledek působení určité duchovní práce na svět. Nic v tomto světě není jen černé nebo bílé. Výsledkem duchovní práce má být posílení víry lidí v božský princip. Ten princip je ukrytý přímo v lidech a je jejich duchovním posláním jej rozvíjet a zalévat jako hořčičné zrno, aby stále sílil s rostl. Čím bude větší, tím bude lidstvo schopnější a lepší. Sai ať je jaký je, přesto posiluje tento princip v mnoha lidech, kteří v něj věří a možná pro ně zůstane bohem stále. O to více se budou snažit stát se lepšími. V tom vidím duchovní přínos Sai báby a nikoliv v nějakých materializacích a podobných nesmyslech, na kterých lpí jen negramotní jak materiálně tak na duchu. Pokud je víra člověka silná, pak rozhodně není slepá a dokáže se přenést i přes skaliska, na kterých už zroskotaly mnohé lodě. I víra je otázka svobodného rozhodnutí, zda to hořčičné zrno v sobě pěstovat a mít za ně zodpovědnost nebo se ho zříci a pak rozezleně pokřikovat na druhé "ty jsi to zavinil, že jsem víru ztratil(a)". Víra totiž člověka posiluje a pomáhá mu zdolávat i ty nejtěžší překážky. Když je víra zralá, pak člověk pochopí, že není ani tak důležitý předmět víry, jako jeho práce, kterou s budováním víry na sobě vykonal. A tuto možnost Sai Bába nabízí mnohým, ať je jaký je. Je v tom jeho velký přínos. Jestli někdy rozzlobení odpůrci dospějí ke zralé víře, pak si jistě uvědomí pošetilost a nezralost svého jednání a možná se i zastydí, nevím.

materializace

(Martin, 17. 1. 2010 15:22)

ad 1) Četl jsem v knize Sai humour(str.35), že svámí zmaterializoval živou opici, když se ho jeden oddaný zeptal, proč materilizuje jen neživé věci... :-)
Co se týká materializace jídla, tak jsou známy mnohé případy, kdy materializoval jídlo.
ad 3) Jsou známy případy, kde se vyskytoval na více místech současně a třeba zachraňoval své oddané z nějakého nebezpečí.
ad 4) Pokud podle vás vypadá jako čert každý, kdo má tmavou pleť, tak raději nechoďte z domu...

Sai Baba

(Teresa, 8. 6. 2009 16:29)

Zajímalo by mě kdo vytvořil tyto stránky, jestli je pouze opsal a přeložil z toho co na internetu koluje nebo má svůj vlastní zážitek? Byl v Puttaparthi? Práce Sai Babi není v materializování, předvádění velkého ašramu nýbrž v práci vnitřně, ukazuje cestu jak jít životem v tomto světě a nalézt Boha v Sobě,Realizovat Ho.Všichni jsme součástí síly Láska.Je v nás, bohu- žel jsme na to pozapomněli a to je důvod Avatara objevit se v hmotném těle.Aby nám připomněl pravou podstatu bytosti.Není to o uctívaní.Ale o pokoře a Lásce.Mějte se krásně všichni.Spíše hledejte to dobré než to špatné.

xxx

(aaaaaaaaaaaaaaaaa, 13. 10. 2008 16:50)

Chceš uctívat člověka? Potom riskuješ zklamání a zranění své duše. Nebudeš míti bohů jiných přede mnou,
nebudeš se jim klaněti, ani je ctíti. Boha nikdy nikdo neviděl. Ale chceš-li se setkat s Bohem, pak dovol, aby přes tebe samotného On konal rozumné věci.

bůh je láska

(petr, 14. 5. 2008 14:52)

Dnešnímu světu chybí láska a víra. Většina lidí chce získat bohatství a úspěch na úkor druhých a k bohu se obrací jen, když trpí. Hledání chyb u druhých je snadné, ale u sebe to tak lehké není, že?

jak mužeš

(opice, 6. 2. 2008 16:21)

jak mužeš vědět co je užitečné a co ne?

pocit

(Jiří, 14. 6. 2007 12:04)

Protože s tím asi máš problém.